+ 86-513 81901596-

Të gjitha kategoritë
EN

Ti je ketu : home>Produkt>Lente për Filterin e Helmetës së Saldimit

NA KONTAKTONI

+ 86 18352683591-

mx200955

+ 86-513 81901596-

[email mbrojtur]

Parku Industrial Hugang, Xindian Town Rudong, Jiangsu

Shiko më shumë +
  • https://www.js-mexin.com/upload/product/1568078295733280.jpg
  • https://www.js-mexin.com/upload/product/1568078295348452.jpg

Përkrenare saldimi LY200D me 2 sensorë harku Lente saldimi automatike errësuese

Pyes
  • Përshkrim

  • hetim

PËRSHKRIMI
  • Kristali i lëngshëm i një cilësie të lartë, veshja optike dhe mbrojtja për mbrojtjen e rrezeve ultravjollcë dhe infra të kuqe janë miratuar për të mbrojtur operatorin e saldimit nga dëmtimi nga rrezet e dëmshme si rrezet ultravjollcë, rrezet infra të kuqe etj.
  • Valvula e dritës kristal të lëngshme përvetëson teknologjinë krejt të re të ndryshimit automatik të dritës së kontrolluar nga drita. LCD multimedia dhe xhami i veshur në mënyrë efektive të ndaluar rrezet ultravjollcë dhe infra të kuqe dhe le dritën e dukshme përmes lehtësisht në mënyrë që të mbrojë sytë e operatorit, dhe t'i mundësojë atij që vëzhgoni qartë objektin e saldimit, duke zvogëluar kështu saldimin e përsëritur, dhe përmirësoni efikasitetin.
  • Dizajni origjinal i teknologjisë së transformimit automatik të përdorur në qark kontrollues bën të mundur që syze të jenë në gjendje të ndryshojnë dritën e fortë në dritën e errët. Si rezultat, ajo mund të mbrojë formën e syve tanë duke u dëmtuar nga harku i papritur.
  • Dizajni origjinal për ndërprerësin Ndërhyrjes shmang që të mos shohim qartë objektin e saldimit për shkak të rrethinës komplekse aty pranë.

Filtrat e dyfishtë shmangin UV / IR të dëmshëm dhe sytë që dëmtojnë dritën e fortë në rastin e oftalmisë elektrike.

Predha PP mbron fytyrën tonë nga shpërndarjet dhe materialet e dëmshme gjatë saldimit, duke zvogëluar mundësinë e dëmtimit.

Rrjedha e ajrit të freskët, efektiv në zvogëlimin e lëshimit të gazit të dëmshëm dhe pluhurit të saldimit dhe dëmtimeve të tjera të trupit për të parandaluar shfaqjen e pneumokoniozës profesionale.

Materiali polimer, forca e lartë, rrjedhja e dritës është më e përshtatshme për trendin aktual dhe përshtatjen e shumëllojshmërisë në një larmi ambientesh pune.

LY200D
Klasa optike1 / 3 / 3 / 3
Madhësia e filtrit110 * 90 * 9mm
Zona aktive e shikimit90 * 34mm
Hija e dritësDIN4.5
Hije e errëtDIN4.5 ~ DIN12.5
Kontrolli i hijesNdryshore e jashtme
Koha e ndërrimit 5 / 10000S
Rregullimi i ndjeshmërisëjo
Koha e Vonimit0.2S
Furnizimi me energji elektrikeLi-bateri & Diellore
Kapaciteti i vlerësuar i baterisë Li210mAh
Bateri e zëvendësueshmejo
Temperatura e punës-5 ℃ ~ + 55 ℃
Ruajtja e temperaturës-20 ℃ ~ + 65 ℃
Amperazhi i ulët TIG i vlerësuar≥30amps
Sensori i harkut2
Materiali i maskësPA / PP
Mbrojtja UV / IR DIN16
Provëjo
Bateri e uletjo
bluajPo
Presjo
LEDjo
HETIM
NA KONTAKTONI