+-86 513 81901596-

сите категории
EN

Ти си тука : Дома>Производ>Шлем за заварување со автоматско затемнување>LYG-H

Контакт

+-86 513 81583326-

Mx200955

+-86 513 81901596-

[Email заштитени]

Индустриски парк Хуанг, Ксиндијан град Рудонг, iangиангсу

Погледнете повеќе +
  • https://www.js-mexin.com/upload/product/1568018014767535.jpg
  • https://www.js-mexin.com/upload/product/1568018048463686.jpg

Слем за зацврстување на црна црна MX-H црна боја

Распрашува
  • Опис

  • Пакување и испорака

  • Пребарување

ОПИС
  • Течен кристал со висок квалитет, оптички премачкување и заштита за заштита на ултравиолетови и инфрацрвени зраци се донесени за да се заштити операторот на заварувањето да не биде повреден од зраци на зрачење како што се ултравиолетови зраци, инфрацрвени зраци .етц.
  • Течниот кристален светлосен вентил ја усвојува комплетно новата технологија за автоматско менување на светлината контролирана од светлината. Повеќеслојната ЛЦД и обложената стакло ефикасно да ги запре ултравиолетовите и инфрацрвените зраци и да ја пушти видливата светлина преку лесно за да ги заштити очите на операторот и да му овозможи да Набудувајте ја предметот за заварување јасно, со што се намалува повторното заварување и се подобрува ефикасноста.
  • Оригиналниот дизајн на технологијата за автоматска трансформација што се користи во контролното коло, овозможува очилата да можат да ја менуваат силната светлина во темна светлина. Како резултат на тоа, може да ги заштити нашите облици на очите да бидат повредени од ненадеен лак.
  • Оригиналниот дизајн на прекинувачот против интерференција избегнува да се види предметот за заварување јасно поради комплексно опкружување во близина.

Двојните филтри избегнуваат штетни UV / IR и силни очи кои не напаѓаат во случај на електрична офталмија.

ПП-школка го штити нашето лице од расејување и штетни материјали при заварувањето, намалувајќи ја можноста од повреди.

Проток на свеж воздух, ефикасен во намалувањето на ослободувањето на штетниот гас и прашината за заварување и други оштетувања на организмот за да се спречи појава на професионална пневмокониоза.

Полимерен материјал, висока јачина, истекување на светлина е посоодветен за тековниот тренд и разновидноста се прилагодува на различни работни околини.

Пакување и испорака

Пакување

една

1) шлемот и неговата

лента за на глава

2) Пакувајте ја шлемот со пластична кеса 3) Легнете рамни кутии во боја 20 на дното на картоните 4) Стави во 20 упатства 5) Ставете ги 20 кациги и заптивки за заварување во кутијата за пакување Пакување 6): (725mm 485mm 430mm
Забелешка reduction Намалување на волуменот и зголемување на бројот во споредба со пакувањето на едно (старо)

Пакување

два


1) шлемот и неговата

лента за на глава

2) Пакувајте ја шлемот со

пластична кеса

3) Ставете ги упатствата 16 во полето за пакување 4) Ставете 16 кациги за заварување и headbands во кутијата за пакување

Пакување 5): (540mm 540mm 310mm

GW : 8Kg NW : 11Kg


Забелешка : Овој начин на пакување нема поле во боја.

Пакување


Три


1) Пакувајте го заварувањето

шлем со пластична кеса

2) Ставете ги упатствата

кутија во боја

3) Ставете ја шлемот за заварување добро спакувана со пластична кеса во кутијата за бои 4) Ставете ги Шесте добро спакувани хелети за заварување во надворешното пакување Пакување 5): (740mm 345mm 490mm
Забелешка: Намалување на волуменот и зголемување на бројот во споредба со Пакување три (старо)
Испраќам барање
Контакт