+-86 513 81901596-

сите категории
EN

Ти си тука : Дома>Производ>филтри

Контакт

+-86 513 81583326-

Mx200955

+-86 513 81901596-

[Email заштитени]

Индустриски парк Хуанг, Ксиндијан град Рудонг, iangиангсу

Погледнете повеќе +
  • Опис

  • Пребарување

ОПИС
  • Течен кристал со висок квалитет, оптички премачкување и заштита за заштита на ултравиолетови и инфрацрвени зраци се донесени за да се заштити операторот на заварувањето да не биде повреден од зраци на зрачење како што се ултравиолетови зраци, инфрацрвени зраци .етц.
  • Течниот кристален светлосен вентил ја усвојува комплетно новата технологија за автоматско менување на светлината контролирана од светлината. Повеќеслојната ЛЦД и обложената стакло ефикасно да ги запре ултравиолетовите и инфрацрвените зраци и да ја пушти видливата светлина преку лесно за да ги заштити очите на операторот и да му овозможи да Набудувајте ја предметот за заварување јасно, со што се намалува повторното заварување и се подобрува ефикасноста.
  • Оригиналниот дизајн на технологијата за автоматска трансформација што се користи во контролното коло, овозможува очилата да можат да ја менуваат силната светлина во темна светлина. Како резултат на тоа, може да ги заштити нашите облици на очите да бидат повредени од ненадеен лак.
  • Оригиналниот дизајн на прекинувачот против интерференција избегнува да се види предметот за заварување јасно поради комплексно опкружување во близина.

Двојните филтри избегнуваат штетни UV / IR и силни очи кои не напаѓаат во случај на електрична офталмија.

ПП-школка го штити нашето лице од расејување и штетни материјали при заварувањето, намалувајќи ја можноста од повреди.

Проток на свеж воздух, ефикасен во намалувањето на ослободувањето на штетниот гас и прашината за заварување и други оштетувања на организмот за да се спречи појава на професионална пневмокониоза.

Полимерен материјал, висока јачина, истекување на светлина е посоодветен за тековниот тренд и разновидноста се прилагодува на различни работни околини.

LY300B
Оптичка класа 1 / 3 / 3 / 3
Големина на филтер 110 90 * * 9mm
Активно подрачје за гледање 90 * 34mm
Светлосен сенка DIN4.5
Темна сенка DIN8.5 12.5
Контрола на сенки Надворешна променлива
Време на префрлување 5 / 10000S
Прилагодување на чувствителност Контрола на нетрпеливост
Одложување на време 0.1S ~ 0.8S
Напојување 7 # алкална батерија & соларна
Оценет капацитет на батеријата Li Не
Заменлива батерија Да
Работна температура -5 ℃ ~ + 55 ℃
Зачувување на температурата -20 ℃ ~ + 65 ℃
СИМ со ниска ампература ≥5amps
Сензор за лак 2
Материјал за маски ПА / ПП
УВ / IR заштита DIN16
Тест Не
Слаба батерија Не
Мелење Да или Не
Исечете Не
ЛЕР Не


Испраќам барање
Контакт